YARIM İNÇ RİBON ÖZELLİKLERİ ve KULLANIM YERLERİ

Yarım inç ribonlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0216 367 67 17

RİBON NEDİR ?

Ribon ( Ribbon ) nedir ? Etiket basmaya yarayan elektronik ve mekanik parçalardan oluşan ve termal transfer özelliği taşıyan barkod yazıcılar da kullanılan rulo şeklinde film şerittir. Üç katmandan oluşur. Koruyucu tabaka, polietilen film ve katı mürekkep tabakası. Katı mürekkep tabakası polietilen film üzerinde yapışık haldedir. Barkod yazıcının termal kafası filmin koruyucu tabakası üzerinde temas halindedir. Isınan termal kafa koruyucu tabaka üzerinden filmi ısıtarak katı haldeki mürekkebi sıvı hale getirir ve etiket kağıdının üzerine bulaşarak istenen baskı şekilleri meydana getirilir. Dünyada 3 çeşit ribon (ribbon) çeşidi vardır. Wax, Wax Rezin ve Rezin. Bunlarda kendi aralarında barkod yazıcıların termal kafalarına göre gruplara ayrılırlar.

Wax Ribbon ( Ribon ): Genel amaçlı ekonomik termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; genel amaçlı etiketleme, nakliye depolama ve taşıma etiketlemesi, raf ve kutu etiketleme, perakende etiket uygulamaları, tekstil ürün etiketlemedir. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 300 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, vellum, ttr karton, kuşe karton dur. Flat ( düz ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba B-SV4T , Argox X serisi, Argox G serisi, Argox OS serisi, Sato CL serisi, Sato GL serisi, Sato GT serisi, Zebra Z serisi, Zebra S serisi gibi.

Wax Resin Flat Ribbon ( Ribon ): Genel amaçlı wax dan daha dayanıklı, lekelere dirençli, yüksek çözünürlükteki barkod yazıcılar için ideal termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; genel amaçlı etiketleme, nakliye depolama ve taşıma etiketlemesi, raf ve kutu etiketleme, perakende etiket uygulamaları, tekstil ürün etiketlemedir. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 250 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, vellum, ttr karton, kuşe karton, sentetik, laklı karton, pe ( polietilen ), pp ( polipropilen ), Whitemat, PVC, Silvermat, Glosswhite dır. Flat ( düz ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba B-SV4T, Argox X serisi, Argox G serisi, Argox OS serisi, Sato CL serisi, Sato GL serisi, Sato GT serisi, Zebra Z serisi, Zebra S serisi gibi.

Wax Resin Near Edge Ribbon ( Ribon): Genel amaçlı dayanıklı, yüksek baskı hızlarındaki performansı, leke ve çiziklere dirençli, yüksek çözünürlükteki barkod yazıcılar için ideal termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; genel amaçlı etiketleme, nakliye depolama ve taşıma etiketlemesi, raf ve kutu etiketleme, perakende etiket uygulamaları, tekstil ürün etiketlemedir. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 450 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, vellum, ttr karton, kuşe karton, sentetik, laklı karton, pe ( polietilen ), pp ( polipropilen ), Whitemat, PVC, Silvermat, Glosswhite dır. Near Edge ( eğimli ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba SX serisi, Avery Dennison endüstriyel modeller, Sato SP40 serisi gibi.

Resin Ribbon ( Ribon): Genel amaçlı yüksek yoğunluklu, ısıya, silinmeye ve aşınmaya dayanıklı, statiklenme yapmayan kalıcı olması zorunlu tüm baskı uygulamaları için ideal termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; Isı ile şirink ambalaj uygulamaları, otomotiv ve tüm ağır endüstriyel uygulama alanlarıdır. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 300 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; Sentetik, pe ( polietilen ), pp ( polipropilen ), Whitemat, PVC, Silvermat, Glosswhite dır. Hem Flat ( düz ) hem de Near Edge ( eğimli ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba, Avery Dennison, Sato, Argox, Zebra, Datamax gibi.

B110A Ribbon ( Ribon): Genel amaçlı yüksek yoğunluklu, 50 dereceye kadar ısıya, kimyasal, dış şartlara ve alkol testine dayanıklı, statiklenme yapmayan kalıcı olması zorunlu tüm baskı uygulamaları için ideal wax resin termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; Otomotiv ve medikal sektörü, varil etiketleme ve dış uygulama alanlarıdır. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 250 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; Yıkama talimatı hariç tüm kağıt ve plastik bazlı etiketler. Hem Flat ( düz ) hem de Near Edge ( eğimli ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba, Avery Dennison, Sato, Argox, Zebra, Datamax gibi.

B110CX Ribbon (Ribon): Genel amaçlı yüksek yoğunluklu, 100 dereceye kadar ısıya, okuyucu lazerine, ışığa,suya, kimyasallara ( alkol,petrol,yağ,cila ) dayanıklı, statiklenme yapmayan kalıcı olması zorunlu tüm baskı uygulamaları için ideal resin termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; Otomotiv ve medikal sektörü, varil etiketleme ve dış uygulama alanlarıdır. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 250 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; Yıkama talimatı hariç tüm kağıt ve plastik bazlı etiketler. Near Edge ( eğimli ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba SX serisi, Avery Dennison endüstriyel modeller , Sato SP40 gibi.

D110A Ribbon ( Ribon): Genel amaçlı yüksek yoğunluklu, 150 dereceye kadar ısıya, yıkamaya, kuru temizlemeye, ütüye dayanıklı, sentetik malzemelerde kimyasal, dış şartlara ve alkol testine dayanıklı, statiklenme yapmayan kalıcı olması zorunlu tüm baskı uygulamaları için ideal resin termal transfer ribbondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası enerji ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde ( 4 puntonun üstünde ) mükemmel baskı kalitesi verir. Uygulama alanları; Kumaş ( naylon, polyester, asetat/rayon ) üzerine baskı alanlarıdır. Tavsiye edilen maksimum baskı hızı 250 mm / saniyedir. Tavsiye edilen kağıt türleri; Yıkama talimatı ( akmaz,care label ) ve tüm plastik bazlı etiketler. Hem Flat ( düz ) hem de Near Edge ( eğimli ) kafa barkod yazıcılar da kullanılır. Örneğin: Tec Toshiba, Avery Dennison, Sato, Argox, Zebra, Datamax gibi.

Ribbon: ( thermal transfer ribbon, ttr, ttr ribbons, ttr thermal transfer ribbons, ribbon ttr, thermal transfer film, carbon ribbon, barcode ribbon, thermal ribbon, printer ribbon, barcode printer ribbon, card ribbon, color ribbon, ribbons, thermal printer ribbon, thermal films ) gibi ingilizce dilinde adlandırılırlar. Google 'da aranırken ( ribbon, ribon, termal ribbon, termal ribon, termal transfer ribbon, termal transfer ribon, barkod ribbon, barkod ribon, barkod ribbonu, barkod ribonu, etiket ribbonu, etiket ribonu, barkod yazıcı ribbonu, barkod yazıcı ribonu, ) gibi aranmaktadır.

Yarım İnç Ribonlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayınız

0216 367 67 17

Armor Ribonlar Hakkında

Firmamızın kesimini yapıp ürettiği Armor marka ribonlarımız dünyada üretilen bütün barkod yazıcılara uyumludur. Yarım inç ribon kullanan barkod yazıcılar da etiketler de net baskı kusursuzdur.